Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi

Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 293.6300
Yüzdelik Dilim 38.75
Kontenjan Türü Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
0 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 293.6300.
Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 293.63 38.75
2021 249.6369 49.9
2020 332.57 25.05
2019 332.1332 32.34
2018 265.8769 32.57
2017 410.1005 -

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 7 adet oydan ortalama 4.4 oy aldı!

Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi

Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı kaç? Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede? Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 0222 314 02 02
FAX: 0222 314 02 03
Web Sitesi: http://eskuluslararasitdkbihl.meb.k12.tr
Adres: Aşağısöğütönü Mah. 1561. Cad No 24 Tepebaşı/Eskişehir
Bağlı olduğu İl: Eskişehir
Hangi İlçesinde?: Tepebaşı
Ek Bilgiler:
Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi Hakkında

Eskişehir Uluslararası Türk Dünyası Kültür Başkenti Anadolu İmam Hatip Lisesi Adıyla Eğitim Öğretime Başlayan Okulumuzun Adı Milli Eğitim Bakanlığımızın Kararı İle Eskişehir Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi Olarak Değiştirilmiştir. Değişiklik Sadece Okulumuzun İsmi İle İlgili Olup Uluslararası Proje Uygulayan Proje Okulu Statümüz Ve Fen Ve Sosyal Bilimler Lisesi Programı Uygulayan Okul Olma Özelliğimiz Aynı Şekilde Devam Etmektedir

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında başlayan okulumuz proje okuludur. Okulumuzda 400 öğrenci kapasitesi olan pansiyon bulunmaktadır. Okulumuzun en önemli özelliklerinden birisi de Fen ve Sosyal bilimler programı ve Uluslararası öğrenci programı uygulayan proje okulu olmasıdır. Okulumuzda 24 derslik vardır. Kapalı spor salonu vardır.

 • Öğretmen : 12
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Revir : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Derslik : 24
 • Misafirhane : 1

VİZYON : Kendi değerlerini benliğinde özümsemiş, evrensel düşünebilen öğrencilerin yetiştiği bölgesinde model olan bir okul olmak

MİSYON : İslami değerlerin bilimsel düzeyde öğretilmesi ve yaşatılması, yerel değerlerle evrensel değerleri harmanlamış ve bunları görev aldığı ülkelerde temsil edebilen öğrencilerin yetiştirilmesi için varız.

Ulaşım : 74 ve 5 numaralı otobüslerle okulumuza ulaşılabilmektedir.


Kaynak: http://eskuluslararasitdkbihl.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 7 adet oydan ortalama 4.4 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula henüz bir yorum yapılmadı.
Bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.

Okul adına göre arama yapın