Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Tercih Kodu ---
Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 442.1432
Yüzdelik Dilim 6.22
2022 Kontenjan Türü Kız/Erkek
2022 Kontenjan Sayısı ---
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
0 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 442.1432.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 437.1916 6.22
2018 360.4170 7.13
2017 477.7704 6.53

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 8 adet oydan ortalama 4.0 oy aldı!

Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı kaç? Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi 2022. Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede? Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2022 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2022 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2022 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir! LGSTercih.com her zaman yanınızda.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: (0332) 247 13 73
FAX: 0332 247 54 78
Web Sitesi: http://selcukluanadoluihl.meb.k12.tr
Adres: Akıncılar Mahallesi, Çevre Yolu Caddesi, No111 Selçuklu Konya
Bağlı olduğu İl: Konya
Hangi İlçesinde?: Selçuklu
Ek Bilgiler:
Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Hakkında

0.000 M2 olup, bir okul binası,derneğin işlettiği bir yurt binası, öğrencilerimiz için bir tatbikat camii, Konferans salonu ve bir halı saha mevcuttur. Gündüzlü eğitim verilmektedir. Erkek ve kız öğrenciler okumaktadır.

Vizyon Doğru dini değerleri ve kültürel mirası, günümüzün gereklerini de dikkate alarak problemlere çözüm üretebilen ve hayata uygulayabilen bireyler yetiştirmek.

Misyon Öğrencilerimizin iç dünyasında ve zihninde insana, düşünceye , hürriyete , ahlaka ve kültürel mirasa saygıyı ve sahip çıkmayı esas alan bir din öğretimi anlayışının yerleşmesine katkı sağlamak .
 • Öğretmen :127
 • Öğrenci :1772
 • Derslik :62
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:00 - 15:20

Kaynak: http://selcukluanadoluihl.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5.  Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 8 adet oydan ortalama 4.0 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula henüz bir yorum yapılmadı.
Bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.

Okul adına göre arama yapın