Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 405.0854
Yüzdelik Dilim 9.06
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Kontenjan Sayısı 150
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
0 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 405.0854.
Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Anadolu Teknik Programı olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 405.0854 9.06
2021 362.0656 11.8
2020 383.24 11.15
2020 396.42 8.5
2019 404.5474 11.92
2018 333.3935 12.28
2017 437.5293 -

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 11 adet oydan ortalama 4.5 oy aldı!

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede? Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 0 222 322 31 51
FAX: 0 222 323 67 77
Web Sitesi: https://sabihagokcenmtal.meb.k12.tr/
Adres: Gazipaşa Mah. Güvenir Sk. No5 TEPEBAŞI/ESKİŞEHİR
Bağlı olduğu İl: Eskişehir
Hangi İlçesinde?: Tepebaşı
Ek Bilgiler:
Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Okulumuz 1990 - 1991 Öğretim Yılında Uçak Elektroniği Bölümüyle ilimiz Motor Anadolu Teknik Lisesi bünyesinde açılmış ve inşaatın bitmesiyle 08.08.1991 tarihinde kendi binasına taşınmıştır.

Mevcut Alanlar :

 • Uçak Bakım Alanı
 • Bilişim Teknolojileri Alanı

1991 - 1992 Öğretim Yılında Bilgisayar Bölümü açılarak İngilizce Hazırlık sınıfıyla faaliyete geçmiştir. Bakanlığımızın 30.09.1993 tarihindeki emriyle 1994-1995 öğretim yılından itibaren Eskişehir Motor Anadolu Teknik Lisesi bünyesindeki Uçak Motorları Bölümü" okulumuza aktarılmak suretiyle bölüm sayısı üçe çıkmıştır.

2003-2004 Öğretim Yılına kadar Milli Eğitim Müdürlüğü' nün onayı ile atölye binası, öğretim ve idare binasına dönüştürülmüştür. Bu arada eski öğretim binası yıkılarak yerine 21 derslikli son derece modern bir bina inşa edilmiştir.

2005 - 2006 Öğretim yılında MEGEP kapsamında yeni meslek alanları birleştirilince Uçakla ilgili bölümler birleştirilerek Uçak Bakım Alanına; Bilgisayarla ilgili bölümlerde Bilişim Teknolojileri alanına dönüştürülmüştür. Okulumuzda, halen 46 öğretmen ve 10 personel ve 540 öğrenci ile iki alanda eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir

VİZYON : Öğrencilerini alanlarında uluslararası düzeyde aranan teknik eleman olarak yetiştiren kurum olmaktır.

MİSYON : Öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda, eğitim-öğretimin her aşamasında kalite disiplinini sistematik uygulayarak, sektörün istek ve beklentilerine uygun bilgi ve beceriye sahip teknik elemanlar olarak yetiştirmek , iş hayatına ve yüksek öğretime hazırlamaktır.

 • Öğretmen : 55
 • Öğrenci : 659
 • Derslik : 21
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Atölye-İşlik : 11
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Saatler : Başlangıç: 08:00 Bitiş: :16:10
 • Bağlantı : ADSL (2 Mbit)
 • Isınma : Doğalgaz
 • Lojman : Sayısı:1
 • Ulaşım : 20 numaralı belediye otobüsü ve Fevzi çakmak dolmuşları okulumuzun yakınından geçmektedir.
 • Yerleşim Yeri : İl /İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezine 5 km uzaklıktadır.

Kaynak: https://sabihagokcenmtal.meb.k12.tr/

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 11 adet oydan ortalama 4.5 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula henüz bir yorum yapılmadı.
Bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.

Okul adına göre arama yapın