Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi

Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi

Tercih Kodu 56671
Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 346.34
Yüzdelik Dilim 20.72
2022 Kontenjan Türü Kız/Erkek
2022 Kontenjan Sayısı 68
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Hayır
LGS Puan Hesaplama
3 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 346.34.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 346.34 20.72

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 6 adet oydan ortalama 2.2 oy aldı!

Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi

Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2022. Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi nerede? Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2022 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2022 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2022 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir! LGSTercih.com her zaman yanınızda.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 03845135011
Web Sitesi: http://ozkonakhhtal.meb.k12.tr
Adres: Özkonak Kasabası / Avanos NEVŞEHİR
Bağlı olduğu İl: Nevşehir
Hangi İlçesinde?: Avanos
Ek Bilgiler:
Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi hakkında kafanıza takılan soruları yorum olarak atabilir ya da diğer öğrenci ve velilere faydalı bilgileri paylaşabilirsiniz.
Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi , MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre sınavla öğrenci almaktadır.

Okul Tanıtım Videosu

Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi Hakkında

Okulumuz Hacı Halil TÜRKKAN ilköğretim okulu iken 2005 yılında, Özkonaklı hayırsever (Merhum) Hacı Halil TÜRKKAN tarafından kız ve erkek öğrenci pansiyonu da yaptırılarak, 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında \'\'Hacı Halil TÜRKKAN Anadolu Öğretmen Lisesine dönüştürülmüştür. Pansiyon binamız okul binamızla bitişik yapılmıştır. Yine aynı yıl Hatice TÜRKKAN tarafından okul bahçemize kapalı spor salonu yaptırılmıştır. Hayırsever kurum/kuruluşlar tarafından Fen laboratuarı da 2007 yılında kurulmuştur.

Mezunlarının % 80'ini fakültelere yerleştiren okulumuz kaliteli kadrosu, donanımlı derslik ve laboratuarlarıyla; spor salonu ve alanlarıyla öğrencilerine üst düzey eğitim ve öğretim vermeye devam etmektedir.

Vizyon Öğrencilerini akademik ve sosyal yönden başarıya yönlendiren bir eğitim kurumu olmaktır.

Misyon Öğrencilerin ideallerini gerçekleştirebilecekleri bir eğitim ortamı sunmaktır.

Başarılar 2015 LYS´ de %100 yerleştirme oranıyla Türkiye Şampiyonu 2015 Okul Müsabakaları Kız Futsal Nevşehir Şampiyonu ...

Öğretmen :16Rehber Öğretmen :0Öğrenci :200
 • Derslik :8
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.40 - 16.00
 • Pansiyon Bilgileri100 kız 100 erkek olmak üzere 200 kişiliktir.
2012/2013 Öğretim yılı sonunda toplam 37 mezunumuzdan 23\'ü fakültelere yerleşmiştir. 14 mezunumuz yerleşememiştir. Yerleştirme oranımız %63, OBP ortalamamız 403 puandır. Yerleşemeyen (Yerleşmeyen) 14 öğrencimizin ÖBP ortalaması 399 puandır. Yerleşemeyen, 400 puanın üzerinde (407-437 puan aralığında), 7 öğrencimiz bulunmaktadır. Öğretmen ve Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Kaynak: http://ozkonakhhtal.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5.  Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 6 adet oydan ortalama 2.2 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 3 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
offf

Ben böle şeyin

okula almadılar!!

10 Ağustos 2020 09:47:31
lgstercih.com

Merhaba Lgs katılımcısı, Özkonak Hacı Halil Türkkan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme ile öğrenci almaktadır. Yüzdelik dilim, taban puan gibi değerleri yoktur.

25 Mart 2020 03:13:37
Lgs katılımcısı

Burası bu yıl kaç puan olacak % dilim belli mi ?? ACİL CEVAPLAYIN LÜTFEN

24 Mart 2020 15:36:08

Okul adına göre arama yapın