Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi

Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 433.3444
Yüzdelik Dilim 4.81
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Kontenjan Sayısı 90
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
1 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 433.3444.
Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Fen Lisesi olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 433.3444 4.81
2021 416.2254 3.7
2020 435.75 2.99
2019 458.3497 3.31
2018 385.6808 3.78
2017 487.3122 2.96

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 3 adet oydan ortalama 5.0 oy aldı!

Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi

Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi taban puanı kaç? Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi nerede? Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 03842137848
FAX: 03842126239
Web Sitesi: http://nevsehirfenlisesi.meb.k12.tr
Adres: M.AKİF ERSOY MAH. 532. SOK. NO 13 RENO SERVİSİ ÜZERİ 50040/NEVŞEHİR
Bağlı olduğu İl: Nevşehir
Hangi İlçesinde?: Merkez
Ek Bilgiler:
Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi Hakkında

Okulumuz 24.06.1996 tarih ve 8855 sayılı Bakanlık Oluru ile    Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi adıyla açılmıştır. Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi 16 Eylül 1996 tarihinde 2 Şube ve 48 öğrenci ile eğitim - öğretime başlamıştır. İncekaralar İlköğretim Okulu binası daha önceki yıllarda pansiyon binasına dönüştürülerek okulumuza hizmet vermiştir. 

2009 - 2010 Öğretim yılında ise İncekara Holding tarafından Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında yaptırılan ve açılışını Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU?nun yaptığı eni pansiyon binasına taşınılmıştır. Yeni pansiyon binamız 136 öğrenci kapasiteli karma bir yurttur. Ayrıca pansiyon binasının eklentisi olarak 244 kişi kapasiteli bir de konferans salonu bulunmaktadır. 

Okul binası zemin dâhil üç kattan ibarettir. Zemin katta fizik, kimya, biyoloji laboratuarları, kantin, hizmetli odası ve kütüphane; Birinci katta okul yönetim odaları, memur odaları, derslikler; İkinci katta ise öğretmenler odası, derslikler, rehber öğretmen odası ve bilgisayar sınıfı mevcuttur.

VİZYON Öğrencilerimizi, Bilimsel ve teknolojik esaslara, yeniliklere açık ve kullanabilen, Çevre ve ülke gereksinimlerine cevap verebilecek, Sistemli çalışan, sürekli olarak kendini geliştiren ve yenileyen, bağımsız düşünebilen, Kendini tanıyan, geliştirebilen ve kendini gerçekleştirme yolunda ilerleyen, En az bir yabancı dili bilen ve yabancı bilimsel yayınları izleyen, Yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan, dünyayla yarışan, Kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğrenime hazırlanan, Bilim ve aklı kendine rehber edinmiş, Bilgiye ulaşmayı ve bilgiyi paylaşmayı bilen, Ülke çıkarlarını kendi çıkarlarının önüne koyabilen, Bireysel ilişkilerini saygı, sevgi ve dürüstlük temeline dayandıran, Bilimsel bilgiyi davranış haline getirebilen ve günlük yaşama aktarabilen Çağdaş, Atatürk ilkelerini benimsemiş, demokratik ve laik bireyler olarak yetiştirmektir.

MİSYON Öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dilde iyi yetişmelerini sağlamayı, Milli Eğitim Temel Kanununun belirlediği genel amaçlar çerçevesinde ortaöğretim düzeyinde, kendisine, ailesine, ülkesine ve insanlığa yararlı, ülkesini ve milletini seven, laik, demokratik, Türkiye Cumhuriyetinin temel niteliklerine ve Atatürk İlkelerine bağlı çağdaş gençler yetiştirmeyi amaçlar.
 • Öğretmen : 25
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci : 320
 • Derslik : 12
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08.30-15.50
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Isınma : DOĞALGAZLI
 • Lojman : YOK Sayısı:0
 • Ulaşım : ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ
 • Yerleşim Yeri : MEHMET AKİF ERSOY MAH. 532. SOK. NO: 13 50040/NEVŞEHİR
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : 3 KM

BAŞARILAR

 • 2013 Lys Mf-2 Türkiye 392.Liği (Berna Yeniçeri)
 • 2013 Lys Mf-3 Türkiye 361.Liği (Berna Yeniçeri)
 • 2013 Lys Mf-2 Nevşehir Birinciliği (Berna Yeniçeri)
 • 2013 Lys Mf-3 Nevşehir Birinciliği (Berna Yeniçeri)
 • 2013 Lys Mf-4 Nevşehir İkincisi (Berna Yeniçeri)
 • 2013 Lys Mf-1 Nevşehir Üçüncülüğü (Beyza Beydoğan)
 • 2013 Ygs Ygs-3 Türkiye 180.Liği
 • 2013 Ygs Ygs-4 Türkiye 194.Lüğü
 • 2013 Ygs Ygs-5 Türkiye 395.Liği
 • 2013 Ygs Ygs-4 Nevşehir Birinciliği (Umut Ekerdiker)
 • 2012 Ygs Ygs-4 Türkiye 169.Luğu
 • 2012 Ygs Ygs-4 Türkiye 339.Luğu
 • 2012 Ygs Ygs-4 İl Birinciliği
 • 2012 Ygs Ygs-4 İl İkinciliği
 • 2012 Lys Mf-3 Türkiye 48.Liği (Yasin Kuzhan)
 • 2012 Lys Mf-2 Türkiye 52.Liği (Yasin Kuzhan)
 • 2012 Lys Mf-3 Nevşehir Birinciliği (Yasin Kuzhan)
 • 2012 Ygs Mf-2 Nevşehir Birinciliği (Yasin Kuzhan)
 • 2011 Lys Lys Türkiye 29. Luğu
 • 2011 Ygs Ygs İl Birinciliği
 • 2011 Ygs Ygs İl Üçüncülüğü
 • 2011 Ygs Ygs İl Dördüncülüğü
 • 2011 Ygs Ygs İl Beşinciliği

Kaynak: http://nevsehirfenlisesi.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Nevşehir H.Avni İncekara Fen Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 3 adet oydan ortalama 5.0 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 1 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
Hatice

Sınıf mevcudunuz kaçar kişilik

27 Ağustos 2021 12:22:56

Okul adına göre arama yapın