Nevşehir Anadolu Lisesi

Nevşehir Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 386.0446
Yüzdelik Dilim 12.49
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Kontenjan Sayısı 120
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
0 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Nevşehir Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Nevşehir Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 386.0446.
Nevşehir Anadolu Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Anadolu Lisesi olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Nevşehir Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 386.0446 12.49
2021 356.3975 12.89
2020 381.85 11.45
2019 410.9898 10.65
2018 - 10.87
2017 460.1349 -

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Nevşehir Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 0 adet oydan ortalama 0 oy aldı!

Nevşehir Anadolu Lisesi

Nevşehir Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Nevşehir Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Nevşehir Anadolu Lisesi nerede? Nevşehir Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Nevşehir Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Nevşehir Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 0384 213 36 06
FAX: 0384 213 61 01
Web Sitesi: http://nevsehiranadolu.meb.k12.tr
Adres: Mustafa Parmaksız Caddesi Askerlik Şubesi Karşısı / NEVŞEHİR
Bağlı olduğu İl: Nevşehir
Hangi İlçesinde?: Merkez
Ek Bilgiler:
Nevşehir Anadolu Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Nevşehir Anadolu Lisesi Hakkında

Nevşehir Anadolu Lisesi 4 idare odası, 2 öğretmenler odası, İngilizce, Matematik ve Edebiyat Bölüm Odaları, 2 Rehberlik, İnternet ağına bağlı 3 Bilgi Teknoloji Odası, Kimya-Biyoloji, Fizik, Bilgisayar Laboratuarları, Etüt salonu, Resim Odası, Konferans Salonu, Kantin, Spor odası belli başlı kullanım birimleridir. Kütüphanemizde internet bağlantısı ve 3600 kitap mevcuttur. Okulumuzun Öğretmen Lisesi yıllarından itibaren kurulan ve özenle korunup geliştirilen 3000 m2. ön bahçe çamlığına ilaveten arka bahçede de 4 dönümü aşkın ağaçlık alanı mevcuttur.

Uzun yıllar 3 şube alarak yaklaşık 450 si ortaokul 640 öğrenciye eğitim vermiş bulunan okulumuz sona eren ortaokulu yerine 2001 -2002 öğretim yılından itibaren periyodik kontenjan artışıyla 5 şube ve 150 öğrenci almakta ve 630 öğrenciyle öğrenime devam etmektedir

Vizyon Birçok alanda elde ettiği başarıların enerjisini geleceğe azimle taşıyan, eğitim dünyasında kaliteli, ilklerin öncüsü, adı övgüyle anılan, nitelikli, sosyal becerileri en üst düzeyde ve ahlaki yönden donanımlı bireyler yetiştiren ve geleceğe iz bırakan bir eğitim kurumu olmaktır.

Misyon Okulumuzda; Milli Eğitim Sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda, ilimiz ile birlikte ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında nitelikli insan gücüne katkı yapan, eğitim ve öğretim sürecine yön veren, bilimsel değerler ve hoşgörünün yaygınlaşmasını, çalışanlarının ve hizmet sunduğu bireylerin memnuniyetlerinin artırılması ve geliştirilmesini sağlamaktır.

Başarılar

2014 Başarı analizi

 • TIP 2
 • HUKUK 5
 • BESLENME VE DİYETETİK 4
 • PDR-PSİKOLOJİ 5
 • MÜHENDİSLİKLER 34
 • EĞİTİM(ÖĞRETMENLİKLER) 17
 • HEMŞİRELİK 4
 • İŞLETME-MALİYE-EKONOMİ-BANKACILIK 8
 • SOSYAL HİZMETLER 2
 • SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ 1
 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER 1
 • SİVİL HAVACILIK 3
 • İLAHİYAT 3
 • ZİRAAT FAKÜLTESİ 2
 • VETERİNERLİK 2
 • SAĞLIK MESLEK YÜKSEKOKULU 3
 • MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK 1
 • İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI 1

Kaynak: http://nevsehiranadolu.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Nevşehir Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 0 adet oydan ortalama 0 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula henüz bir yorum yapılmadı.
Bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.

Okul adına göre arama yapın