Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavsız Yerleştirme
OBP Puanı 77.9112
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Hayır
OBP Hesaplama
1 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavsız öğrenci alacak.
Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere (OBP puanı) okul başarı puanı 77.9112.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait obp puanı
Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
Yıl Obp Puanı
2022 77.9112
2021 90.1423

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 7 adet oydan ortalama 3.7 oy aldı!

Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi nerede? Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 03842151144
FAX: 03842151145
Web Sitesi: http://15temmuzsehitlerianadolulisesi.meb.k12.tr
Adres: 2000 EVLER MAH. 27. SOKAK NO:6/1 MERKEZ/NEVŞEHİR
Bağlı olduğu İl: Nevşehir
Hangi İlçesinde?: Merkez
Ek Bilgiler:

Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Hakkında

Nevşehir 2000 Evler Anadolu Lisesinin ismi 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi olarak değiştirildi.

15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı´nca başlatılan çalışma kapsamında Nevşehir´de 15 Temmuz şehitlerinin hatırası yaşatılacak. Bu amaçla 2000 Evler Anadolu Lisesi yeni eğitim-öğretim yılında 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi adıyla hizmet verecektir.

Vizyon "Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir."

Misyon "Ülkemizde ve Dünyada, üretim ve yönetim süreçlerinde görev alabilecek nitelikte; Atatürk İlke ve İnkılâpları'na yürekten bağlı, insan haklarına saygılı, ulusal ve toplumsal değerlere duyarlı, bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı bireyler yetiştirmek için varız."

Başarılar Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2013-2014 Öğrencilerimizin tamamı YGS sınavını kazanarak LYS girme hakkı kazanmıştır. 2014-2015 Öğrencilerimizin tamamı YGS sınavını kazanarak LYS girme hakkı kazanmıştır. 2015-2016 Öğrencilerimizin tamamı YGS sınavını kazanarak LYS girme hakkı kazanmıştır.

LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

 • 2013-2014 % 71,12
 • 2014-2015 % 74,84
 • 2015-2016 % 75.00
 • Öğretmen :50
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :650
 • Derslik :25
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:30 15:50
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE ALMANCA
 • Pansiyon Bilgileri YOK
 • Ulaşım Okulumuza 2 numaralı Kocaçay ve 1 numaralı Hastane- Üniversite belediye otobüsleriyle ulaşılabilir.
 • Servis Bilgisi Okulumuza öğrenci ulaşımı özel servislerce sağlanmaktadır.

Kaynak: http://15temmuzsehitlerianadolulisesi.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 7 adet oydan ortalama 3.7 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 1 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
Puan

Okulun taban puanı kaç

19 Nisan 2021 13:18:14

Okul adına göre arama yapın