Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavsız Yerleştirme
OBP Puanı 53.3700
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Hayır
OBP Hesaplama
0 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavsız öğrenci alacak.
Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere (OBP puanı) okul başarı puanı 53.3700.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait obp puanı
Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yıl Obp Puanı
2021 53.37

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 1 adet oydan ortalama 5.0 oy aldı!

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede? Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 03842131082
FAX: 03842131763
Web Sitesi: http://nevsehirktml.meb.k12.t
Adres: YENİ MAH. MİLLİ İRADE CAD. NO: 24 MERKEZ / NEVŞEHİR
Bağlı olduğu İl: Nevşehir
Hangi İlçesinde?: Merkez
Ek Bilgiler:

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Okulumuz Nevşehir Akşam Kız Sanat Okulu adıyla 1945-1946 öğretim yılında Hakkı (Sutekin) Paşa (1. Dönem TBMM Milletvekillerinden) 'ya ait evde kira ile eğitim ve öğretime açılmıştır. Bu binada 2 öğretim yılı eğitim ve öğretim yapmıştır. Nevşehir Akşam Kız Sanat Okulu 1972-1973 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Akşam Kız Sanat Okulunun bünyesinde eğitim ve öğretime açılan Nevşehir Kız Sanat Enstitüsü; 1957-1958 öğretim yılında ilk mezunlarını, 1960-1961 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Akşam Kız Sanat Okulunun bünyesinde eğitim ve öğretime açılan Nevşehir Kız Enstitüsü ve Nevşehir Kız Sanat Ortaokulu 1961-1962 öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. Nevşehir Kız Enstitüsü 1973-1974 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Kız Sanat Ortaokulu 1994-1995 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Pratik Kız Sanat Okulu 1973-1974 öğretim yılında ilk mezunlarını, 1976-1977 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Kız Meslek Lisesi 1974-1975 öğretim yılında ilk mezunlarını, 1999-2000 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Anadolu Kız Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi ile Nevşehir Anadolu Kız Meslek Lisesi Kız Sanat Ortaokulu 1993-1994 öğretim yılında ilk mezunlarını, 1998-1999 öğretim yılında son mezunlarını vermiştir. Nevşehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi dört yıl süreli eğitim vererek 2008-2009 öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir.

Vizyon VİZYONUMUZ İstiyoruz ki... Öğrencilerimiz Atatürk İlke ve İnkılâplarını özümsemiş, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine taşımayı amaç edinmiş, haklarını ve sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişsin. İstiyoruz ki... Okulumuzda kaliteli eğitim temel ihtiyaç kabul edilsin. İstiyoruz ki... Okulumuzda, herkes her gün kendini yenileyerek daha iyiye ulaşmak için çalışsın. İstiyoruz ki... Okulumuzda çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeli olması İstiyoruz ki... Mezun olan öğrencilerimiz kendi alanlarında çalışsın. İstiyoruz ki... Sosyal ve kültürel gelişmeler için gerekli koşullarda süreklilik sağlansın. İstiyoruz ki... Eğitim verirken eğitim araç gereçlerimiz elimizin altında olsun.

Misyon MİSYONUMUZ Biz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, Bugünkü sosyo-ekonomik yapımızın getirdiği sorunları veli-öğrenci-çevre-okul işbirliği ile, günün koşullarına uygun standartları yakalayarak, çözmek, Öğrencilerin işbirlikçi, sorumluluk sahibi, saygılı, bilgili, becerili kendine güvenen ve girişimci bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak, Onlara gelişen teknolojiye uyum sağlayacak mesleki bilgi ve becerileri kazandırmak, için varız.


Kaynak: http://nevsehirktml.meb.k12.t

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 1 adet oydan ortalama 5.0 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula henüz bir yorum yapılmadı.
Bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.

Okul adına göre arama yapın