Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavsız Yerleştirme
OBP Puanı 83.1370
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Hayır
OBP Hesaplama
3 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavsız öğrenci alacak.
Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere (OBP puanı) okul başarı puanı 83.1370.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait obp puanı
Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yıl Obp Puanı
2022 83.1370
2021 81.3679

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 39 adet oydan ortalama 4.1 oy aldı!

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede? Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 04524231100
FAX: 04524231231
Web Sitesi: http://fatsasml.meb.k12.tr
Adres: MUSTAFAKEMALPAŞA MAH. SAHİL CADDE NO:277 PK:52400 FATSA/ORDU
Bağlı olduğu İl: Ordu
Hangi İlçesinde?: Fatsa
Ek Bilgiler:

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Okulumuz 1989 yılında Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak Fatsa Mehmet Akif ERSOY İlköğretim okulunun binasında geçici olarak eğitim ve öğretime başlamış, daha sonra öğrenci sayısının artmasına bağlı olarak İlçe içinde Atatürk ilköğretim okulu ve Fatsa Lisesi ek binasında faaliyetlerini devam ettirmiştir.

VİZYON Fatsa Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin vizyonu, sağlık sektöründeki ara insan gücü alanında ulusal ve uluslar arası düzeyde saygın ve tercih edilen, alanında değişim ve yenilikçiliğe önder olan, rekabet gücüne sahip, mensubu olmaktan gurur duyulan öncü bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON Türk Milli Eğitiminin amaçlarına uygun, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, manevi değerlerini benimsemiş, teknolojiyi en iyi kullanabilen, kutsal varlık olan insana hizmet etmeyi meslek olarak seçmiş, sağlık sektöründeki gelişmeleri yakından takip edip, bu gelişmelere uyum sağlayabilen meslek elemanı yetiştirmektir.

 • Öğretmen Sayısı : 39
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 523
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.00 - 17.00
 • Derslik Sayısı : 12
 • Atölye-İşlik Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1

Kaynak: http://fatsasml.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 39 adet oydan ortalama 4.1 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 3 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
Şeyma Bingöl

Şimdi bu okul obp' sizmi alıyor.
Bende obp' li gircem obp' de 84,9 o yüzden bu okulu tercih edim mi? Bu arada ben Yıldırım da yaşıyorum

10 Temmuz 2021 01:45:01
Talha akyol

Sportif faaliyetler için de neler var?

04 Mart 2021 02:08:50
Okulun hakkında

Lokman hekim lisesi kaç puanla Alıyor

25 Şubat 2021 14:22:15

Okul adına göre arama yapın