İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi

Tercih Kodu ---
Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 437.4105
Yüzdelik Dilim 4.04
2022 Kontenjan Türü Kız/Erkek
2022 Kontenjan Sayısı ---
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili Almanca
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
0 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 437.4105.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 452.5897 4.04
2018 372.0465 5.43
2017 474.5203 7.75

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 2 adet oydan ortalama 5.0 oy aldı!

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi taban puanı kaç? İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2022. İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi nerede? İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2022 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2022 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2022 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir! LGSTercih.com her zaman yanınızda.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 3222346816
FAX: 3222346815
Web Sitesi: http://iso.meb.k12.tr
Adres: Güzelyalı Mah. 81193 Sk.No2 01170 Çukurova/AD
Bağlı olduğu İl: Adana
Hangi İlçesinde?: Çukurova
Ek Bilgiler:
İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi Hakkında

Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu Çukurova ve Seyhan ilçelerinden gelmektedir. Ancak ilimize bağlı diğer ilçelerden gelen öğrencilerimiz de mevcuttur. Okul binası 4,137 m² bir alan üzerine yerleşmiştir. Tek bina 3 girişten oluşmaktadır. A ve C girişleri öğrenci girişleridir. B girişi yönetici, öğretmen ve ziyaretçi girişidir. Okulumuzun güvenliği için hırsızlık ve yangına karşı alarm ve kameralı denetim sistemi yaptırılmıştır.

Okulumuzun bahçe alanı 10.063 m²'dir. Ağaçlandırma ve çevre düzenlenmesinin güzelliği ile yerli ve yabancı misafirlerin beğenisini kazanmaktadır. Yeşil alanlarımız, şebeke suyu kullanılarak sulanmaktadır. Öğrencilerimizin dinlenebilmeleri için kamelya ve banklar yaptırılmıştır.

Okulumuz fizikî görünüm ve teknik donanım bakımından oldukça iyidir. Sağlıklı, verimli ve başarılı bir şekilde eğitimi sürdürecek her türlü imkâna sahiptir. Okulumuzda tertip ve düzene, temizlik ve hijyene büyük önem verilir. Okulumuzun temizliği için okul bütçesinden önemli bir pay ayrılır. Tüm lavabolarımızda sıvı sabun, kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı kullanılmaktadır. Okulumuz 2012-2015 ve 2015-2017 öğretim yıllarında beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır. Okulumuz sadece fiziki görünüm ve temizliği ile değil aynı zamanda eğitim kalitesiyle de ilimizin sayılı okulları arasında yer almaktadır. Öğrencilerimiz, ilimizde yapılan sosyal, sportif, kültürel ve bilgi yarışmalarında birçok derece kazanmışlardır. Yine öğrencilerimiz Türkiye genelinde yapılan yarışmalarda da dereceler kazanmışlardır. Öğrencilerimiz, YGS ve LYS sonuçlarına göre yıllara göre değişkenlik gösteren oranlarda ülkemizin değişik üniversitelerine yerleşmektedirler.

Okulumuzun çevrede tanınan ve öncelikli olarak tercih edilen Adana'nın en güzel semtlerinden biri olan Güzelyalı'da bulunan bir okuldur. Diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde okulumuz bünyesinde pek çok etkinlik düzenlenmektedir.

VİZYON İstiyoruz ki,okulumuzda öğrenmeyi öğrenmek ihtiyaç kabul edilsin. İstiyoruz ki, öğretmenlerle öğrenciler çok iyi iletişim kurabilsin. İstiyoruz ki, veliler okulda çocuklarının güvende olduğunu bilsin. İstiyoruz ki öğrencilerimizde çevre bilinci oluşsun. İstiyoruz ki öğrencilerimiz haklarını bilip korkmadan savunsun. İstiyoruz ki öğrencilerimiz başkalarının düşüncelerine saygı gösterebilsin ve farklı düşüncelerden faydalanabilsin.

MİSYON Misyonumuz: Biz, bütün öğrencilerimizin ATATÜRKÇÜ düşünceyi benimsemiş, MİLLİ değerlerin bağlı, insan sevgisiyle dopdolu, özgür fikirli, çağdaş,21.yy.ın gerektirdiği ihtiyaçlara cevap verebilecek beceriler kazanmış, üniversiteye yönelik hedefleri olan, yabancı dilin gerekliliğine inanan, her şeyden önemlisi birbirine ve kendine güvenen, kendini ifade edebilen bireyler olması için varız.

BAŞARILAR 2016-2017 öğretim yılı Ahmet Can YETİM 85 Kg serbest stil Güreş müsabakalında İl Birincisi Olmuştur. Kız satranç takımı İl Birincisi oldu. Mahmut Kemal KORKMAZ Kata dalında İl Birincisi, Kumite dalında İl ikincisi olmuştur.
 • Öğretmen Sayısı : 40
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 615
 • Öğretim Şekli : ÖRGÜN-GÜNDÜZ
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:40
 • Derslik Sayısı : 20
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : OKULUMUZ İNGİLİZCE VE ALMANCA DİLLERİNDE EĞİTİM YAPMAKTADIR.
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : ÇUKUROVA İLÇE MERKEZİNDE
 • Ulaşım : ADANA ÇARŞI MERKEZİNDEN TURGUT ÖZAL İSTİKAMETİNE GİDEN TÜM ARAÇLARLA ULAŞIM SAĞLANIR.
 • Servis Bilgisi : ÖĞRENCİ SERVİSLERİ MEVCUTTUR.

Kaynak: http://iso.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5.  Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 2 adet oydan ortalama 5.0 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula henüz bir yorum yapılmadı.
Bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.

Okul adına göre arama yapın