Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi

Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 350.4238
Yüzdelik Dilim 20.36
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Kontenjan Sayısı 90
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
2 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 350.4238.
Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Anadolu Lisesi olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 350.4238 20.36
2021 317.7713 21.87
2020 359.18 17.04

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 21 adet oydan ortalama 4.1 oy aldı!

Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi

Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi nerede? Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 04742135270
FAX: 04742135271
Web Sitesi: http://karshmozyeginanadolulisesi.meb.k12.tr
Adres: Yenişehir Mah. A. Gaffar Okkan Bulvarı KARS
Bağlı olduğu İl: Kars
Hangi İlçesinde?: Merkez
Ek Bilgiler:
Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi Hakkında

2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında işadamı Hüsnü Mehmet Özyeğin tarafından yaptırılan yeni hizmet binasına taşınmıştır. Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi 15 Derslik, 2 İdari Oda, 1 öğretmenler Odası, 1 Memur Odası, 1 Rehberlik servisi, 1 Hizmetli Odası, 1 Konferans Salonu , 1 Spor Odası, 1 Fen Laboratuvarı ve 1 Kütüphaneden oluşan iki katlı bir binada hizmet vermektedir. 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı itibari ile 2 tane 9.sınıf, 3 tane 10. Sınıf, 3 tane 11. Sınıf ve 4 tane 12. Sınıf olmak üzere toplam 12 şubemiz mevcuttur.Ayrıca 1 Matamatik Sınıfı, 1 Tarih-Coğrafya Sınıfımızda aktif olarak kullanılmaktadır.

Okulumuzda kız ve erkek tam gün eğitim öğretim yapmaktadır.

VİZYON : Atatürk ilkelerini yaşatan, geleceğin Türkiyesini güvenle emanet edebileceğimiz, kendini gerçekleştirmiş gençler yetiştirmek ve yetiştirdiği bu gençlerin başarısıyla Karsın ve Türkiyenin örnek ve önder okulu olmak istiyoruz ve şuna inanıyoruz ki: EN İYİLER EN İYİLERE LAYIKTIR

MİSYON : Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda, Kars Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencilerine; Atatürk İlke ve İnkılaplarına, T.C Anayasasına ve Demokrasiye uygun olarak haklarını kullanabilme ve sorumluluklarını yüklenebilme bilincini kazandırmak öğrencilerin sürekli öğrenmeyi, araştırmayı, yorumlamayı, kendini aşmayı yaşam tarzı haline getiren bireyler olarak yetiştirmek, başarılı kişileri ödüllendirmek, geride kalanları teşvik etmek BİRİMİZ HEPİMİZ HEPİMİZ, BİRİMİZ İÇİN bilincini yaygınlaştırarak Kars Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi ailesinin mutlu olduğunu ve Güven duyduğu pozitif bir okul iklimi oluşturmak, tüm öğrencilerine seçkin üniversitelere yerleştirmek Kars ve Türkiyede Anadolu Liseleri arasında ilk sıralarda yer almak için vardır.

Başarı Durumu: Ygs ve lys başarılarımız 2011 ygs türkiye 542.si 2012 ygs1 kars il birincisi 2012 ygs2 kars il ikincisi 2012 ygs2 kars il birincisi 2012 ygs kars il ikincisi 2012 lys 7 tıp, 5 diş hekimliği, 2 eczacılık, 2 hukuk fakültesi,ve diğer bölümler dahil toplam 55 öğrencimiz üniversitelere yerleşmiştir.

Sosyal ve sportif başarılar 2013 halk oyunları il birinciliği bölge üçüncülüğü basketbol il birinciliği satranç il ikinciliği voleybol kız erkek il üçüncülüğü 2012 basketbol il ikincisi satranç il üçüncüsü 2011 voleybol kız il birinciliği basketbol il ikinciliği satranç il birinciliği


Kaynak: http://karshmozyeginanadolulisesi.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 21 adet oydan ortalama 4.1 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 2 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
asfmr

neden puanı yazmıyor tercih olarak verdim ve puanlı aldığını söylediler ama puanını söylemediler

23 Temmuz 2020 22:37:36
Bgmamakkaodof

Okul kaç puanla alıcak veya kaç yüzdelikle 2020

23 Temmuz 2020 10:44:53

Okul adına göre arama yapın