Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi

Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi

Tercih Kodu ---
Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 428.7994
Yüzdelik Dilim 4.53
2022 Kontenjan Türü Kız/Erkek
2022 Kontenjan Sayısı ---
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili Almanca
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
0 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 428.7994.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 448.9288 4.53
2018 375.5160 4.99
2017 478.6500 6.19

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 0 adet oydan ortalama 0 oy aldı!

Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi

Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2022. Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi nerede? Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2022 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2022 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2022 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir! LGSTercih.com her zaman yanınızda.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 0 (312) 438 58 88
FAX: 0 312 441 80 91
Web Sitesi: http://hotal.meb.k12.tr
Adres: Yerleşim birimi: Hoşdere Cad. No 111 Yukarı Ayrancı Çankaya Ankara Türkiye
Bağlı olduğu İl: Ankara
Hangi İlçesinde?: Çankaya
Ek Bilgiler:
Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi Hakkında

Haci Ömer Tarman Anadolu Lisesi, Haci Ömer Tarman tarafindan yaptirilarak Milli Egitim Bakanligina bagislanmistir.    

  Haci Ömer Tarman Anadolu Lisesi, Ankara ili Çankaya ilçesi Yukari Ayranci semtinde Hosdere Cad. No:111?deki hazineye ait arsa üzerine, bodrum dahil 6 kat olarak insa edilmis bir egitim kurumudur. Okulun ön tarafinda dinlenme ve arka tarafinda ise oyun alani olmak üzere 2 büyük bahçesi bulunmakta olup, bahçe düzenleme ve agaçlandirma çalismalari tamamlanmistir.

     Okulun fiziki insaati bitirildikten sonra iç donanimi, Bakanligimiz ve ögrenci velilerinin katkilari ile saglanmistir. 1995-1996 ögretim yilinda ögretime açilan okul, bu ögretim yilinin ilk yarisini Erdogan Sahinoglu I.Ö.O.?nda tamamlamis ve ikinci yarisina   (5 Subat 1996 tarihinde) yeni binasinda baslamistir.      

Okulumuz, açildigi yil 4 Ingilizce, 2 Almanca sinifi olmak üzere toplam 212 ögrenci ile ögretime baslamistir.

BASARILAR
 • Ögretmen :58
 • Rehber Ögretmen :2
 • Ögrenci :702
 • Derslik :27
 • Müzik Sinifi :1
 • Resim Sinifi :1
 • BT Sinifi :1
 • Misafirhane :0
 • Kütüphane :1
 • Fen Laboratuvari :2
 • Salonu :1
 • Atölye-Islik :0
 • Spor Salonu :1
 • Ögretim Sekli :Tam Gün
 • Yemekhane :0
 • Kantin :1
 • Revir:0
 • Bahçe :2
 • Saatler 08:30 - 15:35
 • Isinma Dogal Gaz
 • Baglanti ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabanci Dil Ingilizce-Almanca
 • Ulasim Kizilayda Güven Park Önünde Bulunan Otobüs Duraklardan Yukari Ayranci-Hosdere, Oran Sitesi Otobüsleri Belediye Otobüsleri: 173-185-199 nolu otobüsler. Halk Otobüsü :427 Nolu Güven Parkta Bulunan Dolmus duraklarindan Yukari Ayranci Hosdere Dolmuslari
 • Servis Bilgisi Okul Servis Özçelikbir Turizm 0 (312) 2153348
 • Yerlesim Yeri Hosdere Cad. No:111 Yukari Ayranci Çankaya ANKARA
 • Il/Ilçe Merkezine Uzaklik Kizilay´a Atatürk bulvari ve Cinnah cad üzerinden 5.4 km Atatürk Bulvari ve dikmen cad- Çetin Emeç bulvari- Hosdere cad. üzerinden 4.4 km
 • YKS'de Ögrenci Yerlestirme Yüzdesi 2016 Yili %73,33 (30 ögrenciden 22'si) 2015 yili %82,5 (135 Ögrencimizde 109'u) 2014 Yili %86,5 (156 Ögrencimizden 135 'i)
 • Sportif Etkinlikler Futbol,Basketbol,Satranç,Masa Tenisi
Ulaşım: Kızılay´a Atatürk bulvarı ve Cinnah Cad. üzerinden 5.4 km Atatürk Bulvarı ve Dikmen Cad- Çetin Emeç Bulvarı- Hoşdere Cad. üzerinden 4.4 km Kızılayda Güven Park Önünde Bulunan Otobüs Duraklardan Yukarı Ayrancı-Hoşdere, Oran Sitesi Otobüsleri Belediye Otobüsleri: 173-185-199 nolu otobüsler. Halk Otobüsü :427 Nolu Güven Parkta Bulunan Dolmuş duraklarından Yukarı Ayrancı Hoşdere DolmuşlarıKızılay´a Atatürk bulvarı ve Cinnah Cad. üzerinden 5.4 km Atatürk Bulvarı ve Dikmen Cad- Çetin Emeç Bulvarı- Hoşdere Cad. üzerinden 4.4 km Kızılayda Güven Park Önünde Bulunan Otobüs Duraklardan Yukarı Ayrancı-Hoşdere, Oran Sitesi Otobüsleri Belediye Otobüsleri: 173-185-199 nolu otobüsler. Halk Otobüsü :427 Nolu Güven Parkta Bulunan Dolmuş duraklarından Yukarı Ayrancı Hoşdere Dolmuşları
Kaynak: http://hotal.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5.  Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 0 adet oydan ortalama 0 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula henüz bir yorum yapılmadı.
Bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.

Okul adına göre arama yapın