Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 406.5176
Yüzdelik Dilim 8.82
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Kontenjan Sayısı 120
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi Hazırlık + 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
0 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 406.5176.
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Sosyal Bilimler Lisesi olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 406.5176 8.82
2021 378.5846 8.85
2020 403.74 7.22
2019 426.4565 7.91
2018 352.3301 8.52
2017 454.3230 15.05

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 11 adet oydan ortalama 4.6 oy aldı!

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı kaç? Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi nerede? Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 0 222 224 25 51- 52
FAX: 0 222 224 25 50
Web Sitesi: http://esbl.meb.k12.tr
Adres: Osmangazi Mh, Basın Şehitleri Cd., No 339 ESKİŞEHİR 26140
Bağlı olduğu İl: Eskişehir
Hangi İlçesinde?: Odunpazarı
Ek Bilgiler:
Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Hakkında

Okulumuz 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında açıldı. Millî Eğitim Bakanlığının ortaöğretime yerleştirmeye yönelik yaptığı sınavla yılda 104 öğrenci almaktadır. Eğitim-öğretim süresi hazırlık sınıfı ile 5 yıldır. Yatılı ve karma olan okulumuzda bir sınıftaki öğrenci sayısı yönetmelik gereği 26'yı geçmez.

Her sınıfta projektör makinesi, akıllı tahta ve bilgisayar bulunmaktadır. Ayrıca üç laboratuvarımız öğrencilerimizin hizmetindedir. Kantini, 400 kişilik konferans salonu ve bilgisayar kayıt sistemiyle çalışan zengin kütüphanesi, bilişim teknolojileri hizmeti, rehberlik servisi ile okulumuz beklentilerin üzerindedir.

VİZYON : Sosyal Bilimler alanında fiziksel yapısı ve başarısıyla Türkiye´de ilk sırada tercih edilen okul olmaktır.

MİSYON : Öğrencilerimizi sosyal yönden güçlü, yaratıcı düşünme gücüne sahip, bilgi üretebilen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen ve ikincisini kullanabilen, katılımcı ve demokrat bireyler olarak yetiştirmek, onları lider bireyler olarak bir üst öğrenim kurumuna ve hayata hazırlamaktır.

 • Öğretmen : 39
 • Öğrenci : 528
 • Derslik : 20
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Hazırlık Sınıfı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:15-15:50
 • Isınma : Kalorifer (Doğal Gaz)
 • Ulaşım : Odunpazarı Otobüs Duraklarından: 3, 11, 16, 17, 29 Stadyumun Yanındaki Minibüslerden: 3, 16(kırmızı), 23, 28
2005 yılında eğitim-öğretime başlayan kurumumuz ilk mezunlarını 2009-2010 eğitim-öğretim yılında vermiştir. 29 öğrencimizin girdiği YGS ve LYS sınavlarında önemli bir başarı elde edilmiştir. 21 öğrencimizin üniversiteye yerleştiği bu sınav sonucunda kazanılan bölümler bakımından şöyle bir dağılım ortaya çıkmıştır.
 • HUKUK 28
 • PSİKOLOJİ 6
 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER 7
 • İŞLETME 3
 • İKTİSAT 2
 • SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ 9
 • PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK 2
 • SOSYOLOJİ 1
 • MÜTERCİM-TERCÜMANLIK 2
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ 1
 • HALKLA İLİŞKİLER 2
 • TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1
 • TARİH 2
 • SİVİL HAVACILIK VE ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ 1
 • TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ 2
 • İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI 1
 • ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ 1
 • 2015 ÖSYS sınavında Türkiye genelinde ilk 1000'e okulumuzdan 7 öğrencimiz girme başarısı göstermiştir.
  Kaynak: http://esbl.meb.k12.tr

  1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
  2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
  3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
  4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
  5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
  6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

  1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
  2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
  3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

  1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
  2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

  Bu okulu değerlendir!


  Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 11 adet oydan ortalama 4.6 oy aldı!
  Bu okul için yorum yap:
  Bu okula henüz bir yorum yapılmadı.
  Bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
  Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
  Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.

  Okul adına göre arama yapın