Eskişehir Anadolu Lisesi

Eskişehir Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 455.6963
Yüzdelik Dilim 2.25
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Kontenjan Sayısı 150
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
1 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Eskişehir Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Eskişehir Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 455.6963.
Eskişehir Anadolu Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Anadolu Lisesi olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Eskişehir Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 455.6963 2.25
2021 429.9122 2.41
2020 448.78 1.84
2019 465.9600 2.43
2018 393.2918 3.02
2017 487.1053 3.04

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Eskişehir Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 2 adet oydan ortalama 5.0 oy aldı!

Eskişehir Anadolu Lisesi

Eskişehir Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Eskişehir Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Eskişehir Anadolu Lisesi nerede? Eskişehir Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Eskişehir Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Eskişehir Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 0 222 335 38 15
FAX: 0 222 320 67 47
Web Sitesi: http://eskisehiranadolulisesi.meb.k12.tr
Adres: Uluönder Mahallesi İsmet İnönü 2 Caddesi No 81 TEPEBAŞI ESKİŞEHİR
Bağlı olduğu İl: Eskişehir
Hangi İlçesinde?: Tepebaşı
Ek Bilgiler:
Eskişehir Anadolu Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Eskişehir Anadolu Lisesi Hakkında

1955-1956 öğretim yılında 67 yatılı öğrencisi ile bugünkü pratik kız sanat okulun bulunduğu binada 4 hazırlık sınıfı ile Eskişehir Koleji adıyla öğretime başladı.1961-1962 öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verdi.Eskişehir Kolejinin ilk müdürü Ömer BAYIN dır.1964-1965 öğretim yılından itibaren bu okulların statüsündeki değişiklik üzerine,gündüzlü ve kız ve erkek öğrenci almaya başlayarak karma bir okul oldu.Milli Eğitim Bakanlığına bir orta öğretim kurumu olan Eskişehir Koleji Türkçe-İngilizce öğretim yapan bir lisedir.1967-1968 öğretim yılında halen öğretim yapılan binaya taşınan Eskişehir Kolejinin adı 01.07.1975 tarihinde değiştirilerek Eskişehir Anadolu Lisesi olmuştur.

VİZYON : Türünde ülkemizin en iyi okulu olmak.

MİSYON : Türkiye´nin geleceğine liderlik yapabilecek bireyler yetiştirmek.

2015 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: TIP FAKÜLTESİ 27, DİŞ HEKİMLİĞİ 4, ECZACILIK 1, HUKUK FAKÜLTESİ 5, MÜHENDİSLİK ve MİMARLIK 55, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 12, FEN FAKÜLTESİ 2, EĞİTİM FAKÜLTESİ 2 , İLETİŞİM FAKÜLTESİ 1, SAĞLIK BİLİMLERİ 7,

BAŞARILAR :

2014 Yılında: TIP FAKÜLTESİ 15,DİŞ HEKİMLİĞİ 7,ECZACILIK 1, HUKUK FAKÜLTESİ 11, MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK 50 ,DİĞER BÖLÜMLER 302013 Yılında: TIP 29,ECZACILIK 1,HUKUK 7,DİŞ HEKİMLİĞİ 5,MÜHENDİSLİKLER 44,DİĞER 21

2012 Yılında: TIP 23, ECZACILIK 6,HUKUK 12,DİŞ HEKİMLİĞİ 4,MÜHENDİSLİKLER 67,DİĞER 23


Kaynak: http://eskisehiranadolulisesi.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Eskişehir Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 2 adet oydan ortalama 5.0 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 1 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
Eal öğrencisi

Okul rezalet bence yazmayın ben cok pişmanım kaydımı aldırcam yatakhane cok pis

29 Ocak 2022 17:38:30

Okul adına göre arama yapın