Esentepe Anadolu Lisesi

Esentepe Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 427.5617
Yüzdelik Dilim 5.58
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Kontenjan Sayısı 120
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
1 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Esentepe Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Esentepe Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 427.5617.
Esentepe Anadolu Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Anadolu Lisesi olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Esentepe Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 427.5617 5.58
2021 386.4597 7.57

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Esentepe Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 17 adet oydan ortalama 4.8 oy aldı!

Esentepe Anadolu Lisesi

Esentepe Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Esentepe Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Esentepe Anadolu Lisesi nerede? Esentepe Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Esentepe Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Esentepe Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 0416 2167167
FAX: 0416 2162864
Web Sitesi: http://adiyamanesentepeanadolu.meb.k12.tr
Adres: Esentepe Mah. 3203 Sok. Esentepe Anadolu Lisesi Sitesi E Blok No 2A İç Kapı No A
Bağlı olduğu İl: Adıyaman
Hangi İlçesinde?: Merkez
Ek Bilgiler:
Esentepe Anadolu Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Esentepe Anadolu Lisesi Hakkında

Adıyaman Anadolu Öğretmen Lisesi, ilk defa 1991 yılında Erdemir İlköğretim Okulu binasında bir sınıf (36 öğrenci) olarak açıldı. Aynı okulda Anadolu Lisesi ile birlikte 1995 yılına kadar eğitim-öğretim faaliyetini sürdürdü. 1996 yılında Karacaoğlan İlköğretim Okulu binasına taşındı. Aynı okul ile birlikte 3 yıl kaldı. 1998 de öğretim yılı başında, yer yokluğu ve ilköğretimdeki yeni düzenlemeler nedeniyle; yeni yapılan Ticaret Meslek Lisesi binasına taşındı. Aynı binada Ticaret Meslek Lisesi ile birlikte, binanın üçüncü ve dördüncü katlarında eğitim-öğretimini sürdürdü. Bu kadar okul değiştirdikten sonra nihayet okulumuz yeni binasına kavuştu. 2002-2003 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısından sonra kendi binamıza taşındık ve kendi okul binamızda eğitim-öğretimimizi sürdürmekteyiz...

Esentepe Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacaktır.

Değerlerimiz

 • Devletine, Milletine, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler yetiştiririz
 • Çağdaş, değişime açık bilinçli nesiller yetiştiririz
 • Sevgi, saygı ve hoşgörüyü içselleştiririz.
 • Hedefimiz öğrencilerimizin başarısını arttırmaktır
 • Kendimize ve birbirimize güveniriz
 • Okulumuzun imkanlarını ve tüm paydaşlarını eşit olarak kullandırmak.
 • Öğrencilerimize birey olarak saygı duyarız.
 • Öğrencilerimizin kişilik gelişimine olumlu katkı sağlarız.
 • Kendine güvenen kendi sorumluluğunu alabilen toplumsal duyarlılığa sahip nesiller yetiştirmek.
 • İlişkilerinde ve davranışlarında tutarlı, saygılı, güvenilir bireyler yetiştirmeyi amaçlarız
 • Üretim bilincini öncelikleyen bireyler yetiştirmek.
 • Kültürel değer ve zenginliklerini öğrenen ve bunlara sahip çıkan nesiller yetiştirmek.
 • İşbirliği, dayanışma ve paylaşmayla kültürünü öğrenen ve uygulayan bireyleri topluma kazandırmak.
 • Bütünsel başarıya odaklı, biz bilincine sahip ve empati kurabilen bireyler yetiştirmek.
 • Sürdürülebilir başarıya odaklı yapıyı korumak ve geliştirmek.

Kalite Politikamız Ülke çapında seçilmiş ve içlerinde bizi tercih eden öğrencilere en iyi orta öğretim düzeyi eğitim hizmeti sunan ve emsalleri ile rekabet içinde olan, sürdürülebilir başarı odaklı bir kurum olmak.

VİZYON : Sürdürülebilir başarıyı arttırarak öğrenciler tarafından tercih edilen, öğrencilerin ve çalışanların beklentilerine cevap veren, Adıyaman ilinin en iyisi olmak.

MİSYON : Alt eğitim kurumlarından seçilerek gelen öğrencilerimizi zihni, sosyal kültürel ve ahlaki niteliklerle yetiştirerek topluma faydalı, çevreye duyarlı, insan haklarına saygılı, çağımızın gerektirdiği bilgilerle donatarak seçkin bir üst kuruma yetenekler kazandırmak.

Mevcut Durum:

Öğretmen :42

 Öğrenci :647

 Derslik :18

 Konferans Salonu :1

 Spor Salonu :1

 Fen Laboratuvarı :3

 BT Sınıfı :1

 Kütüphane :1

 Yemekhane :1


Kaynak: http://adiyamanesentepeanadolu.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Esentepe Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 17 adet oydan ortalama 4.8 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 1 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
dilara

okul taşıtı var mı servis ?

16 Haziran 2021 20:50:44

Okul adına göre arama yapın