Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavsız Yerleştirme
OBP Puanı 89.5533
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Hayır
OBP Hesaplama
8 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavsız öğrenci alacak.
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere (OBP puanı) okul başarı puanı 89.5533.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait obp puanı
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
Yıl Obp Puanı
2022 89.5533
2021 86.0977

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 17 adet oydan ortalama 4.2 oy aldı!

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi nerede? Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 0416 227 22 14
FAX: 0416 227 22 77
Web Sitesi: http://ertugrulgazial.meb.k12.tr
Adres: YENİ MAH. 26214 SK. NO: 15 İÇ KAPI NO: 1 MERKEZ / ADIYAMAN
Bağlı olduğu İl: Adıyaman
Hangi İlçesinde?: Merkez
Ek Bilgiler:

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Hakkında

2010-2011 Eğitim - Öğretim yılında Yeni Mahalle Lisesi olarak hizmete başlamıştır. 2012-2013 Eğitim - Öğretim yılında Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi adını alarak Anadolu lisesine dönüştürüldü.

2012 - 2013 Eğitim - Öğretim yılında; 326 Erkek, 363 Kız olmak üzere toplam 689 öğrenci mevcuttur. Ayrıca; 32 Öğretmen 3 idari personel olmak üzere toplam 35 Eğitimci mevcuttur.

Okulumuzda toplam 32 derslik bulunmakta ve aktif olarak bu dersliklerde Eğitim - Öğretim yapılmaktadır.

VİZYON Adıyaman Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi olarak, yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin işbirliğiyle bölgede ve ülkede etkin ve nitelikli bir model okul yapmak. Etkili bir iletişim " iyi insan ilişkilerinden"; etkili ve kalıcı bir insan ilişkisi kurmanın yolu da, " insanı sevmek" ten geçer.

MİSYON Bireysel yeteneklerini dikkate alan, becerikli ve özgüveni olan, toplumun değerlerini özümseyen, geleceğe umutla bakabilen, yüksek öğretime ve hayata hazır olan öğrenciler yetiştirmektir. Yaptıkları işin doğruluğuna inana insanlar, çalışmalarının denetlenmesinden, karşı fikirler ortaya atılmasından ve tercihleri üzerinde münakaşa yapmaktan zevk alırlar.

BAŞARILAR 2011/2012 Eğitim Öğretim Yılında: Öğrencilerimizin 18´i Takdir Belgesi, 168´i Teşekkür Belgesi alma başarısını göstermiştir. Ayrıca 72 öğrencimiz aynı dönemde Onur Belgesi ile ödüllendirildi. Dart Turnuvası 2012: Genç Erkekler: 1. Muhammed ÜZÜMCÜ Yıldız Erkekler:3. Mehmet Numan FIRAT Genç Kızlar: 1. Nesrin Altan Yıldız Kızlar: 1. Dilan GÖÇER, 3. Fatma ÇELİK Masa Tenisi Turnıvası 2012 Birincisi: Berfim GÖKSU 2012/2013 Voleybol Turnuvasında İl Birincisi 2012/2013 Kızlar Futsal İl İkincisi

 • Öğretmen Sayısı : 35
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 689
 • Öğretim Şekli : Normal Eğitim / Öğretim Yapılmaktadır
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Birinci ders sabah 8.00´da başlayıp, Dördüncü ders 12.00 da bitmektedir. Öğleden sonra Beşinci ders 13.00´de Başlayıp Sekizinci ders 15.30´de bitmekte. Okulumuzda Tam Gün Eğitim/Öğretim Yapılmaktadır.
 • Derslik Sayısı : 32
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İngilizce Almanca Arapça

Kaynak: http://ertugrulgazial.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 17 adet oydan ortalama 4.2 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 8 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
Aysel ünal

Ortalaması kaç acaba

17 Haziran 2021 07:49:45
İlayda Güler

Okulumuz çok güzel büyük ve güzel

19 Eylül 2020 14:54:37
İlayda Güler

Çok güzel bir okul?

19 Eylül 2020 14:53:09
Tekin

Diplomalardaki okul başarı toplam puanların yüksek oluşu, öğrenci bazında sayı olarak ta çok oluşu dikkatimi çekiyor acaba öğrencilerin hak ettiği gerçek başarısı ise bu öğrencileri tebrik etmek gerekir çünkü bizim öğrencilik yıllarımızda böylesi başarılardan çok uzaktık, fakat diploma alan öğrenciler serbest çalışmayı değil, çalışmak için devlet dairesini tercih etmeleri ayrıca benim dikkatimi çeken önemli bir husustur, acaba öz güven eksikliğimi var.

25 Temmuz 2020 14:30:54
Aaaaaaa

Liseye geçiş Diploma puanı kaç acaba

21 Temmuz 2020 01:15:28
okuma

ortalamayla alıyor musunuz

22 Mayıs 2020 15:57:20
okuma

ben bu okulu çok ama çok istiyorum

22 Mayıs 2020 15:45:45
okuma

ortamayla alıyor musunuz

22 Mayıs 2020 15:44:56

Okul adına göre arama yapın