Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi

Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi

Tercih Kodu ---
Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 436.6965
Yüzdelik Dilim 2.89
2022 Kontenjan Türü Kız/Erkek
2022 Kontenjan Sayısı 238
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
1 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 436.6965.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 436.6965 2.89
2019 463.2038 2.92
2018 394.4188 2.92
2017 485.1607 3.75

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 1 adet oydan ortalama 5.0 oy aldı!

Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi

Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2022. Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi nerede? Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2022 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2022 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2022 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir! LGSTercih.com her zaman yanınızda.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 0312 287 60 24 - 0312 286
FAX: 0312 287 24 49
Web Sitesi: http://drbinnazridvanegeal.meb.k12.tr
Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi 1396. Sokak No 2 Balgat ÇANKAYA/ANKARA
Bağlı olduğu İl: Ankara
Hangi İlçesinde?: Çankaya
Ek Bilgiler:
Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi Hakkında

Okulumuz 26.08.1996 tarihinde Çankaya İlçesi Yıldız semtinde bulunan Reha Alemdaroğlu Lisesi?nin bir katında Yıldız Anadolu Lisesi adı altında eğitim-öğretime başlamıştır. İki yıl burada eğitim-öğretimini sürdürdükten sonra Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü?nün 04.11.1998 tarih ve 14629 sayılı oluru ile adı Dr. Binnaz Ege - Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiş ve 03.05.1999 tarihinde Balgat semtinde şu anda bulunduğumuz yeni binasına taşınmıştır.

1-Fiziki Durum: Çankaya İlçesi Balgat semtinde, 5047 m2 bahçe içinde 2719 m2 alana kurulmuş okul binamız 4 katlı olup, doğalgaz ile ısınmaktadır. Okulumuzda Kapalı Spor Salonu, Kütüphane, Kantin ve Yemek Salonu, Toplantı Salonu, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuarları, Öğretmen Odaları, Resim ve Müzik Atölyeleri, Rehberlik Servisi, BT Rehberi Odası mevcuttur. Ayrıca öğrenci temsilciliği faaliyetleri için Öğrenci Odası, sosyal etkinlikler için Folklor Odası, velilerimizin okul çalışmalarına katılımını kolaylaştırmak amacıyla Okul Aile Birliği Odası vardır. Bilgisayar odası ve diğer tüm birimlerde sürekli internet bağlantısı vardır.

2-İdareci, Öğretmen ve Personel Kadromuz: 2018 - 2019 öğretim yılında okulumuzda Müdür ve iki Müdür Yardımcısı olmak üzere üç idareci, iki Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uzmanı, 55 Öğretmen, 1 Memur, 1 Hizmetli görev yapmaktadır. Genel hizmet işleri için 1 Memur, 1 Güvenlik görevlisi ve 3 temizlik personelinin maaş vb. giderleri Okul Aile Birliği tarafından karşılanmaktadır.

3-Temizlik, Güvenlik, Öğrenci Taşımacılığı: 2016-2017 Öğretim yılında okulumuzun temizliği özel temizlik şirketi tarafından 2 personelle sağlanmaktadır. Okul bahçesi ve giriş kapıları güvenliği özel güvenlik şirketi tarafından 1 personelle sağlanmaktadır. Ayrıca 32 kameralı izleme sistemimiz de vardır. Öğrenci taşımacılık hizmeti sağlanmaktadır.Tüm bu hizmet alımı iş ve işlemleri Okul Aile Birliğince kurulan komisyonlar tarafından yerine getirilmektedir.

4-Öğrenci, Sınıf ve Derslik: 2018-2019 Öğretim yılında 26 derslikte; 9. Sınıflar 6 şube, 10. Sınıflar 7 şube, 11. Sınıflar 8 şube, 12. Sınıflar 4 şube olarak eğitim öğretimi sürdürmektedir. Sınıf mevcutlarının 34 (otuzdört) olması esastır.

Şu an bütün sınıflarımızda ergonomik özellikteki tekli sıralar, Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta sistemi kuruludur.

5-Kayıt ve Nakiller: Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği´ne göre yapılmaktadır.

BASARILAR

 • Öğretmen Sayısı : 55
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 647
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:10
 • Derslik Sayısı : 26
 • Atölye-İşlik Sayısı : 0
 • Fen Laboratuvarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 0
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 2
 • Yabancı Dil : İngilizce-Almanca
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (1 Mbit)
 • Hazırlık Sınıfı : 0
 • onferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Misafirhane : 0
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 0
 • Bahçe : 1
 • Lojman Sayısı : 0
 • Isınma Şekli : Doğalgaz
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Çankaya ilçe merkezi olan Kızılay´a 5 km mesafededir.
 • Ulaşım : Kızılay ve Ulus´tan kalkan otobüs ve dolmuşlarla okulumuza ulaşım sağlanabilmektedir.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Oğuzlar Mah. Osmanlı Cad. 1396.Sok No:2 Balgat/ÇANKAYA

Kaynak: http://drbinnazridvanegeal.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5.  Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 1 adet oydan ortalama 5.0 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 1 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
bay-mükemmel

Atatürk Anadolu ve Gazi Anadolu'dan sonraki en iyisi. Ortam fevkalededir. Adı sanı duyulmamış fen liselerini sakın bu okul varken düşünmeyin. Sonra ben bu Etimesguta, Keçiören'e niye geldim diye kafanızı taşlara vurursunuz. Üniversiteye en çok öğrenci gönderen baştaki liselerden.

22 Temmuz 2020 17:12:25

Okul adına göre arama yapın