Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 484.5187
Yüzdelik Dilim 0.27
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Kontenjan Sayısı 180
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili Almanca
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
3 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Cağaloğlu Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Cağaloğlu Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 484.5187.
Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Hazırlık Sınıfı Bulunan Anadolu Lisesi olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Cağaloğlu Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 484.5187 0.27
2021 472.5563 0.32
2020 479.95 0.26
2019 489.6748 0.34
2018 441.8719 0.45
2017 495.0807 0.59

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Cağaloğlu Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 21 adet oydan ortalama 4.1 oy aldı!

Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Cağaloğlu Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Cağaloğlu Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Cağaloğlu Anadolu Lisesi nerede? Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Cağaloğlu Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Cağaloğlu Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 522 58 54
FAX: 0212 526 11 49
Web Sitesi: http://cagalogluanadolulisesi.meb.k12.tr
Adres: Babı Ali Cad. No13 Fatih/İstanbul
Bağlı olduğu İl: İstanbul
Hangi İlçesinde?: Fatih
Ek Bilgiler:
Cağaloğlu Anadolu Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Okul Tanıtım Videosu

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Hakkında

Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Osmanlı Maarif tarihinde Avrupai mektep planında yapılan binada açılan ilk modern kurum özelliği taşımaktadır. Okulun tarihini incelediğimizde:

Cağaloğlu Anadolu Lisesi ikinci derece tarihi eser niteliği taşımaktadır. 1866 yılında Sadaret müsteşarlarından (Bülbül) Tevfik Paşa tarafından Konak olarak yaptırılan bina; Bezm-i Alem Sultanisi Öğretmen Okulu Yatakhanesi, Amel-i Hayat Mektebi,Maliye Tahsil ve Tahakkuk Şubesi olarak kullanmış, 1937-1938 Ders Yılı başından itibaren Ortaöğretim emrine tahsis edilerek Erkek Ortaokulu olmuş, 1949-1950 Ders Yılından itibaren de Kız Enstitüsü olarak kullanılmaya başlanmış ilkokula dayalı 5 yıllık teorik meslek dersleri programı ile Cağaloğlu Kız Enstitüsü olarak öğrenimini sürdürmüştür.

1974-1975 Öğretim Yılında Kız Meslek Lisesine dönüşmüştür. Bakanlığımızın 12 Mart 1981 gün ve 7434 sayılı onayı ile Cağaloğlu Pratik Kız sanat Okulu binasına taşınan Cağaloğlu Kız Meslek lisesi,yine Bakanlığımızın 22 ekim 1981 gün ve 24333 sayılı onayı ile yönetim açısından birleştirilerek Cağaloğu Pratik Kız Sanat Okulu, Cağaloğlu Kız Meslek Lisesi yönetimine bağlanmıştır.

Başbakanlığımız Kız Teknik öğretim Genel Müdürlüğünün 12 Ağustos 1991 gün ve 420.(34-ç) Yat.Dont.Şb.Md.684/3682 emir yazıları ekinde alınan Bakanlığımız Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün 98 Ağustos 1990 gün ve 4736 sayılı makam onayları ile kız Meslek Lisesi ve Pratik Kız Sanat Okuluna öğrenci kaydı yapılmayarak,okul 1990-1991 Öğretim yılından itibaren “Büro Yönetimi ve Sekreterlik Anadolu Kız Meslek Lisesi”ne dönüşmüştür İkinci derece tarihi eser niteliği taşıyan Cağaloğlu Anadolu Kız Meslek Lisesi binası 7 Ocak 1983 tarihinde büyük onarıma alınmış olup,1991-1992 Öğretim yılından itibaren yeniden eğitime açılmıştır.

CAĞALOĞLU ANADOLU LİSESİ ÜNİVERSİTE YERLEŞİM BAŞARILARI

Cağaloğlu Anadolu Lisesi 2018 Hangi Bölüme Kaç Öğrenci Yerleşti görmek için tıklayın.

TANITIM VİDEOSU-1 FİZİKİ İMKANLARI

 • Öğretmen :62
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :940
 • Derslik :32
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :0
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Hazırlık Sınıfı :6
 • Konferans Salonu :2
 • Atölye-İşlik :0
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :2
 • Saatler 08.15-15.00
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil Almanca-İngilizce
 • Pansiyon Bilgileri Kız Öğrenci Pansiyonu
 • Ulaşım Otobüs, Tramvay
 • Servis Bilgisi Var
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 5 km

Pansiyonumuz Okulumuzun C blok binasında yer alan 226 kişilik kontenjana sahip kız öğrenci pansiyonu mevcuttur. Pansiyonumuzda 173 öğrenci yatılı olarak kalmaktadır. Toplamda 21 odası bulunan pansiyonumuzda odaların çoğunluğu 10'ar kişiliktir. Ayrıca Etüt salonları, belletmen odaları ve dinlenme odaları da mevcuttur.

Yemekhanemiz Pansiyon binamızda yer alan yemekhanemiz gündüzlü ve yatılı öğrencilerimizin hizmetindedir. Üç öğün yemek verilmekte olup sabah kahvaltısı açık büfe olarak en az 8, öğle ve akşam yemekleri de en az 4 çeşit yemekten oluşmaktadır. Yemekhanemizde aynı anda 300 kişiye hizmet verilebilmektedir.

Pansiyonumuz Okulumuzun C blok binasında yer alan 226 kişilik kontenjana sahip kız öğrenci pansiyonu mevcuttur. Pansiyonumuzda 173 öğrenci yatılı olarak kalmaktadır. Toplamda 21 odası bulunan pansiyonumuzda odaların çoğunluğu 10?ar kişiliktir. Ayrıca Etüt salonları, belletmen odaları ve dinlenme odaları da mevcuttur.

Kütüphanemiz Sultan Abdülmecid?in kendi şahsına ait olan ve sonradan Beyazıt Devlet Kütüphanesi?nde muhafaza edilmeye başlanan 546 cilt kitabı okulumuza vakfetmesiyle kurulan kütüphanemiz, günümüzde de ilk yıllardaki misyonunu devam ettirmektedir. Bugün artık nadir eser statüsü-ne kavuşan pek çok eseri ihtiva eden ve 2015 yılında yapılan yenileme çalışmaları neticesinde güncel eserleri de bünyesine katan kütüphanemiz öğrencilerimizin okulumuzdaki sığınak noktalarından biridir.

 Öğretmen :62
 Rehber Öğretmen :2
 Öğrenci :940

Vizyon: Donanımlı sınıf ve laboratuarlarıyla girişken, sorgulayıcı, yaratıcı bireyler yetiştiren, üniversite başarısını ve yabancı dil bilgisini en üst düzeye çıkarmış seçkin okullardan biri olarak çağdaş eğitim dünyasında yer edinmektir.

Misyon: Öğrencilerin ilgi, istek ve yeteneklerine değer verilen, çağdaş teknolojinin gerektirdiği tüm eğitim ve öğretim araçlarının kullanıldığı, bilimsel düşüncenin hâkim olduğu, Cumhuriyet ilkelerine bağlı, vatanını milletini seven öğrenciler yetiştirmektir.

Başarılar:

Pansiyon Bilgileri: Kız Öğrenci Pansiyonu (Okul Kampüsü Bünyesinde) Erkek Öğrenci Pansiyonu (Çapa Fen Lisesi Bünyesinde)
Saatler: 08.30-15.05
Isınma: Doğalgaz
Bağlantı: ADSL (16 Mbit ve üzeri)
Yabancı Dil: Almanca-İngilizce
Servis Bilgisi: Var
Sportif Etkinlikler:
Bilimsel Etkinlikler: TÜBİTAK, Olimpiyat
Proje Çalışmaları:
Yurtdışı Proje Faaliyetleri: Erasmus+

Ulaşım: 

 Yerleşim Yeri - Konum Bilgisi İçin: https://goo.gl/maps/ufgU5WKV8nG2

 Adres - Molla Fenari Mah. Babı Ali Cad. No13 Fatih/İstanbul

 Ulaşım Marmaray, Otobüs, Tramvay, Metro

 İl/İlçe Merkezine Uzaklık 0 km


Kaynak: http://cagalogluanadolulisesi.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Cağaloğlu Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 21 adet oydan ortalama 4.1 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 3 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
Adafi

Bu yil 0.18 yüzdelik dilimle Cagaloglu Anadolu lisesine girermiyim.

12 Temmuz 2022 15:09:03
Orduzu

0.18 yuzdelik dilimle Cağaloğlu Anadolu lisesine girebilirmiyim.

12 Temmuz 2022 00:08:42
Arda altunkaya

Bu okul süper herkese tavsiye ederim

17 Ekim 2019 14:52:37

Okul adına göre arama yapın