Bilgi Anadolu Lisesi

Bilgi Anadolu Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavsız Yerleştirme
OBP Puanı 95.8584
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Hayır
OBP Hesaplama
2 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Bilgi Anadolu Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavsız öğrenci alacak.
Bilgi Anadolu Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere (OBP puanı) okul başarı puanı 95.8584.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait obp puanı
Bilgi Anadolu Lisesi
Yıl Obp Puanı
2022 95.8584
2021 95.2958

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Bilgi Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 14 adet oydan ortalama 3.5 oy aldı!

Bilgi Anadolu Lisesi

Bilgi Anadolu Lisesi taban puanı kaç? Bilgi Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Bilgi Anadolu Lisesi nerede? Bilgi Anadolu Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Bilgi Anadolu Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Bilgi Anadolu Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 04162270227
FAX: 0416 227 0 227
Web Sitesi: http://bilgianadolu.meb.k12.tr
Adres: ALTINŞEHİR MAH. BAĞ DERE SK. NO: 18 İÇ KAPI NO: Z01 MERKEZ / ADIYAMAN
Bağlı olduğu İl: Adıyaman
Hangi İlçesinde?: Merkez
Ek Bilgiler:

Bilgi Anadolu Lisesi Hakkında

Okul Aile Birliğinin teklifi ve İl Milli Eğitim Komisyonunun 16.09.2008 tarih ve 79 sayılı kararı ile GAP ANADOLU LİSESİ olan adı BİLGİ ANADOLU LİSESİ olarak değişti.

Halen aynı binada öğretim yapılmaktadır. Okulumuz 4 katlı ve 20 derslikli olup; okulumuzda 2 Adet Fen Laboratuarı, 1 Adet Bilgisayar Laboratuarı, 1 Kütüphane, 1 Adet Rehberlik Servisi ve Konferans Salonu mevcuttur.

Okulumuz Genç Girişimcilik projesinde büyük başarı göstererek birinci olmuş ve ABD Çalıştay Gezisine hak kazanmıştır.

Okulumuzda sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanında "Sınıfta Veli Var" ve "Ayna" gibi orijinal projeler yürütülmektedir. Okulumuz Eylül 2014 tarihinden beri Altınşehir Mah. Bağdere Sokak adresine taşınmış, yeni binasında hizmet vermektedir.

Okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı, 2 Rehber Öğretmen, 42 Öğretmen, 1 Memur, 1 Gece Bekçisi, 1 Teknisyen ve 2 Yardımcı Hizmetli görev yapmaktadır. 2014 Eylül ayı itibarı ile 560 öğrencimiz mevcuttur.

Vizyon Bilgiyle, bilgiye bizimle ulaşılan bir kurum olmak.

Misyon Değişimlere bilgi ekseninde yön veren, bilgiyi ısrarla talep ve takip eden, teknoloji ile bütünleşmiş, kendisi ve çevresiyle barışık, işbirliğine açık, küreselliğin yolunun yöresellikten geçtiğini idrak etmiş, üretken, katılımcı, araştırmacı, erdemli bireyler yetiştirmek.

 • Öğretmen :45
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :703
 • Derslik :24
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00 15:10
 • Yabancı Dil 1.Yabancı Dil: İngilizce 2.Yabancı Dil: Almanca
 • Ulaşım Kolej Otobüsleri Belediye Otobüsleri

2015 YGS BAŞARIMIZ 2015 YGS de %100 Öğrenci Başarısı, 2015 YGS de ilk 100 binde 30 Öğrenci, Zeliha AYKUT YGS3 ve YGS4 puan türünde 16.binde

 

 


Kaynak: http://bilgianadolu.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Bilgi Anadolu Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 14 adet oydan ortalama 3.5 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula toplam 2 adet yorum yapıldı.
Sizde bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.
Bu okul için yapılan yorumlar:
Melek

Benim ortalamam 88 acaba bu okul alirmi

05 Haziran 2021 11:24:44
çikiileta hastasii

mikkemmmelll mihhhteeeşşem fevkaladeninde fevkinde..sjsjsjsjsjsjsjsj

11 Ağustos 2020 13:37:12

Okul adına göre arama yapın