Atatürk Lisesi

Atatürk Lisesi

Yerleşim Şekli Sınavla Yerleştirme
Taban Puanı 426.4362
Yüzdelik Dilim 5.74
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Kontenjan Sayısı 150
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet Okulu Evet
Proje Okulu Evet
LGS Puan Hesaplama
0 Yorumu Görüntüle
Okula Yorum Yap
Tercih Listene Ekle
Atatürk Lisesi Lise tercih döneminde MEB kılavuzuna göre Sınavla öğrenci alacak.
Atatürk Lisesi güncel MEB kılavuzunda belirtildiği üzere taban puanı 426.4362.
Atatürk Lisesi'nin kurum türü MEB tarafından Anadolu Lisesi olarak belirlenmiştir.
Okula ait istatistiki bilgiler
Okulun son yıllara ait taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisi:
Atatürk Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 426.4362 5.74
2021 394.312 6.39
2020 419.52 4.86
2019 446.1996 4.91
2018 - -
2017 428.9041 -

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla 1. Kayıt alanı, 2. Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Bu okulu değerlendir!


Atatürk Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 0 adet oydan ortalama 0 oy aldı!

Atatürk Lisesi

Atatürk Lisesi taban puanı kaç? Atatürk Lisesi yüzdelik dilimi 2023. Atatürk Lisesi nerede? Atatürk Lisesi'ne nasıl gidebilirim? Atatürk Lisesi telefonu ve okul hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilmiştir. MEB LGS 2023 kılavuzuna uygun olarak hazırlanmıştır. Kontenjan bilgileri, kontenjan türü, yaban dili ve okulla ilgili diğer bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı 2023 LGS kılavuzuna göre güncellenmiştir. LGS 2023 için hazırlanıyorsunuz, denemelere giriyorsunuz aldığınız puanlar doğrultusunda kafanızda bir şeyler oturmaya başladı mı?. Atatürk Lisesi okuluna gitmek istiyorsanız kolayca tercih listesine ekleyebilir istediğiniz zaman listenizden kaldırabilirsiniz. » LGS tercih listenizi rahatlıkla güncelleyebilir, işlemler yapabilirsiniz. Tercih Listem göz atabilirsiniz.

Lise tercihleri sınav sonrasında yoğun işlemler geçirmekte bu süre zarfında okullar karışabilmekte karışıklık olabilmektedir. HangiSoru.com tarafından hazırlanan LGS Tercih Robotu ile birlikte tercihlerinizi kolayca yapabilir, düzgün bir görünümle birlikte kolayca çıktısını alabilirsiniz. Tercihler zamanında kafanıza takılan her sorunda HangiSoru.com yanınızda!.

Okul İletişim Bilgileri

Telefon: 02222306815
FAX: 02222204969
Web Sitesi: http://eskisehirataturklisesi.meb.k12.tr
Adres: Akcami Mah. Malhatun Sk. No1 26030 Odunpazarı, Eskişehir
Bağlı olduğu İl: Eskişehir
Hangi İlçesinde?: Odunpazarı
Ek Bilgiler:
Atatürk Lisesi, MEB tarafından uygulanmakta olan sınav sistemine göre bir Proje Okuludur ve sınavla öğrenci almaktadır.

Atatürk Lisesi Hakkında

Eskişehir Atatürk Lisesi Okulumuzun kuruluşu İstiklal Savaşı'ndan çok eski yıllara uzanır. Osmanlı döneminde kurulan "Rüştiye Mektebi" orta öğretim okulu olarak görev yapmış, sonra da bu isim "İdadi Mektebi" olarak değişikliğe uğramış, bugünkü liseler ayarında öğretim görevini sürdürmüştür. Yine bir süre sonra bu isim de değiştirilerek "Sultani Mektebi" olarak adlandırılmış, ilkokul "Birinci Devre", orta ve lise "İkinci Devre" olarak görevini sürdürmüştür.

Öğrencilerimizin beden eğitimi derslerini yapabilmeleri için 1988 yılında bir spor salonu yapılmıştır. Halen 62 öğretmen, 782 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü okulumuzda fizik, kimya-biyoloji laboratuvarları mevcuttur. Normal öğretim 11 Düz Lise şubesi ve Anadolu Lisesi 14 şubemiz vardır. Üç katlı olan okulumuzun her katında bir idare odası bulunmaktadır. Okulun kuruluşundan bu yana hizmet veren Cengiz TURAN kitaplığı Eskişehir'deki büyük kütüphanelerden birisidir. Kütüphanemizde yaklaşık 12.519adet kitap vardır. Okulumuz binası 7.11.2008 tarihinde (Anıtlar Kurulu'nun onayı ile), Odunpazarı Belediyesi tarafından gece ışıklandırması yapılmıştır.

VİZYON : Eğitim ve öğretimde öncü, akademik, sportif ve sanat alanlarında idealleri gerçekleştiren bir okul olmak.

MİSYON : Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, çağın gereklerine uygun bir eğitim ortamında, akademik, sosyal ve sportif yönden başarılı olmayı amaçlayan, milli ve manevi değerlere bağlı, sorunların farkında olan ve çözüm üretebilen, yeniliklere açık, sorumluluk bilinci gelişmiş, özgür, ilkeli ve erdemli bireyler yetiştirmektir.

BAŞARILAR : ÖSYS-2006 ve ÖSYS-2007 Genel Liseler Türkiye 1.si

 • Öğretmen : 46
 • Rehber Öğretmen : 2
 • Öğrenci : 601
 • Resim Sınıfı : 1
 • Derslik : 22
 • Saatler : 08.30 - 15.50
 • Bağlantı : ADSL (8 Mbit)
 • Yabancı Dil : İngilizce İkinci yabancı Dil Almanca
 • Isınma : DOĞALGAZ KALORİFERLİ
 • Pansiyon : 130 kişilik erkek pansiyonumuz vardır.
 • Lojman : Sayısı:0
 • Servis :
 • Ulaşım : Tramvay (SSK-Otogar) ve otobüsle her yönden ulaşım vardır.
 • Yerleşim Yeri : Akcami Mh.Malhatun Sk. No:1 Odunpazarı-Eskişehir
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 400 m. uzaklıkta

Kaynak: http://eskisehirataturklisesi.meb.k12.tr

 1. 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan veya mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
 2. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 3. Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler dâhil tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunmak zorundadır. Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.
 4. Özel ortaöğretim kurumlarına ve yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara kesin kayıt işlemini tamamlamış öğrenciler, tercihte bulunamayacaktır.
 5. Öğrenciler; Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 (üç) grupta tercih yapabileceklerdir. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler ise Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 (iki) grupta tercih yapabileceklerdir.
 6. Öğrenciler, ilk olarak Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ekranından tercih yapacaklardır. Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir. Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, istemeleri hâlinde merkezî sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul; Pansiyonlu Okullar tercih ekranından da en fazla 5 (beş) okul olmak üzere toplamda 15 okul tercihinde bulunabilecektir. Öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ile Pansiyonlu Okullar grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

 1. Güncel eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olmak,
 2. Sınavla öğrenci alan okullar için Merkezî Sınav Puanına sahip olmak,
 3. Başvuru yapılacak okulun kayıt kabul şartlarını taşımak.

 1. Merkezî Yerleştirme, merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda Merkezî Sınav Puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.
 2. Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, okulların bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleştirme işlemi, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince belirlenen kontenjanlara göre yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri, okulun bağlı bulunduğu Genel Müdürlük ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sorumluluğunda Bakanlıkça yürütülecektir.

Bu okulu değerlendir!


Atatürk Lisesi, 5 yıldız üzerinden verilen 0 adet oydan ortalama 0 oy aldı!
Bu okul için yorum yap:
Bu okula henüz bir yorum yapılmadı.
Bu okulu seçmeyi düşünenlere bir yol göstermek amacıyla bu okul hakkında yorum yapabilirsiniz.
Rumuzunuz en az 3 karakter, en fazla 20 karakterden oluşabilir.
Yorumunuz en az 20 karakter, en fazla 1000 karakterden oluşabilir.

Okul adına göre arama yapın